Jesteś tutaj
Strona główna > Felieton > Crowdfunding wydany na poważnie

Crowdfunding wydany na poważnie

fb_bg_biebiz

Znalezienie dobrej książki o crowdfundingu w języku polskim może okazać się niewykonalne. Na szczęście dzięki współpracy z Maciejem Dutko, jest szansa na zmianę tego stanu rzeczy. W zeszły wtorek (tj. 04.10.2016) miała swoją premierę Biblia e-biznesu 2 i choć nie jest to książka dedykowana finansowaniu społecznościowemu, to obszerny rozdział, jaki udało się w niej zamieścić zwiastuje, że niedługo możemy doczekać się pełnoprawnej książki o crowdfundingu.

Biblia E-Biznesu

Nie będę Wam pisał ile książka ma stron i wymieniał zaangażowanych autorów. Sprawdzicie, to wszystko na stronie. Nie będę jej też sprzedawał w tym momencie, bo sporo marketingu jeszcze przed nami. Chcę z Wami chwilę o niej porozmawiać, ponieważ bardzo się cieszę, że wraz z Jakubem Sobczakiem (założycielem PolakPotrafi.pl i PolakPomaga.pl) oraz Mateuszem Chłodnickim (twórca Shuttout), miałem okazję ją współtworzyć pisząc rozdział o crowdfundingu. Skąd taka radość, w końcu to tylko rozdział? Dla Was to może być marne kilka dodatkowych kartek, ale dla mnie obecność w tej pracy zbiorowej, to dowód, że CF w polskim wydaniu zasługuje na obecność w poważnych opracowaniach. Nie jest to laurka wydana, by mieć czym się pochwalić, a konkretna księga (biblia), która już jest na drugim miejscu listy bestsellerów i ma ambicje na pierwsze. Po drugie jest to dla mnie straszny kopniak motywacyjny, by wreszcie skończyć, to co zacząłem lata temu – książkę o crowdfundingu napisaną przez pryzmat ponad 1500 projektów, które w większym lub mniejszym stopniu przeszły przez moje ręce.

Piszę to tylko po to, by publicznie zadeklarować, że muszę tę książkę stworzyć, bo inaczej jej nie napiszę. A teraz chwytajcie za karty kredytowe i kupujcie Biblię e-biznesu 2, bo jak nie będziemy na pierwszym miejscu bestsellerów, to nie wiadomo czy będzie sens robić część trzecią.

 

Komentuj
Michał Połetek
Od samorządowca, przez pracownika uczelni, startupowca i wreszcie ogarniacza kampanii crowdfundingowych. Związany z PolakPotrafi.pl i poznańską sceną graczy CKII. Bardzo często zadaję sobie jedno z najistotniejszych pytań w życiu: Dlaczego ludzie... są?
Top