Jesteś tutaj
Strona główna > Nowości > Wielki sukces polskiej aplikacji Pets On Board!

Wielki sukces polskiej aplikacji Pets On Board!

hagi-final-final

AirBnB dla psów

W Polsce powstaje AirBnB dla psów. Nazywa się PetsOnBoard i daje możliwość powierzenia swojego psiaka pod opiekę sprawdzonego opiekuna lub opiekunki, kiedy np. lecimy na wakacje. Fani aplikacji właśnie wsparli ją na PolakPotrafi.pl na 100%!

PetsOnBoard to platforma online, która będzie łączyć właścicieli psów szukających dla nich tymczasowej opieki z zaufanymi i doświadczonymi opiekunami. Tworzą ją Kinga Gawrońska oraz Marta Koniuszy-Kobza i właśnie osiągnęły coś, co w Polsce jest niestety bardzo trudne – sfinansowały crowdfundingowo swoją aplikację na 100%!

Przezwyciężamy trudności – crowdfunding aplikacji

Niestety, ale nie mamy jeszcze w Polsce rozwiniętej kultury wspierania biznesów i startupów. Polscy inwestorzy są konserwatywni, a pojedynczy, prywatni wspierający nie czują potrzeby finansowania komuś firmy. Nie oszukujmy się, nikt nie robi startup’u, by do niego dokładać. Dlatego, kiedy startuje się z crowdfundingiem dla swojego biznesu, to trzeba mieć świadomość, że będzie, to zadanie trudniejsze niż np. sfinansowanie książki czy muzyki, bo z automatu dostaje się łatkę „biznes”. Jest jeszcze trudniej, jeżeli firma opiera się o mobile, a jego głównym produktem jest aplikacja lub serwis, czyli coś z natury niematerialnego.

Na szczęście Marta i Kinga pokazały, że trudności są po to, by je przezwyciężać i 22.10 zamknęły z powodzeniem swój projekt na PolakPotrafi.pl. Ekonomia współdzielona w Polsce jeszcze raczkuje, tym bardziej warte odnotowania jest, że to właśnie u nas rodzi się startup, który w tej branży może pokazać coś świeżego. Trzymajmy kciuki i śledźmy poczynania PetsOnBoard!

Komentuj
Michał Połetek
Od samorządowca, przez pracownika uczelni, startupowca i wreszcie ogarniacza kampanii crowdfundingowych. Związany z PolakPotrafi.pl i poznańską sceną graczy CKII. Bardzo często zadaję sobie jedno z najistotniejszych pytań w życiu: Dlaczego ludzie... są?
Top