Jesteś tutaj
Strona główna > Nowości > HospiCare – przełom w leczeniu hospicyjnym

HospiCare – przełom w leczeniu hospicyjnym

art-cover-photo-hospicare

Przełomowa aplikacji dla domowych hospicjów dziecięcych

Koncepcja HospiCare, darmowej aplikacji dla domowych hospicjów dziecięcych, zrodziła się w domu małej, chorej dziewczynki Alicji. Jej mama szukała sposobu, by usprawnić pracę zespołu medycznego i uprościć bardzo skomplikowaną, codzienną opiekę nad córeczką. Wraz z pomocą swojej przyjaciółki Pauli oraz wsparciu ekspertów stworzyła narzędzie, które docelowo za darmo trafi do każdego hospicjum domowego w naszym kraju.

Czym jest HospiCare?

To aplikacja mobilna, która usprawnia codzienną pracę lekarza i opiekunów z pacjentem w dziecięcym hospicjum domowym. Znajduje się w niej elektroniczna karta pacjenta, do której dostęp w tym samym czasie ma lekarz, pielęgniarka, rehabilitant, rodzice i opiekunowie małego pacjenta.


W karcie pacjenta znajdziemy informacje o wszystkich aktywnościach, takich jak:
✔ informacje o badaniach,
✔ wyniki analiz medycznych,
✔ codzienne zapiski związane z obsługą urządzeń medycznych,
✔ podawane leki, podawane pokarmy, terapie,
✔ wizyty fizjoterapeutów i pedagogów,
✔ samopoczucie pacjenta,
✔ objawy, kryzysy.


Dodatkowo, narzędzie daje możliwość wzywania lekarza w nagłych przypadkach, wprowadzania skanów wyników badań oraz zdalnych konsultacji. 

Nie trzeba być lekarzem, żeby dostrzec, że HospiCare będzie bardzo przydatny przy opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi! Celem Elizy i Pauli jest, aby aplikacja była darmowa dla wszystkich hospicjów domowych w Polsce.

Eliza – mama Alicji – opowiada o projekcie HospiCare

Twórczynie projektu nie mogą liczyć na wsparcie państwa w tym zakresie, a wciąż brakuje im środków na ulepszenie i wdrożenie aplikacji.

I tutaj z pomocą przychodzimy my! Lubicie Polak Potrafi– najstarszą i największą platformę crowdfundingową w Polsce? Teraz macie szansę poznać jej młodszą siostrę – Fundację Polak Pomaga, która przygarnęła projekt Hospicare pod swoje skrzydła.

Zróbmy razem coś dobrego dla nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce!

Aplikację można w bardzo prosty sposób wspierać tutaj: www.PolakPomaga.pl/hospicare. Poinformujcie też znajomych i pokażcie, że takie pomysły możemy zrealizować wspólnie.

 

 

Komentuj
Julia Brudło
Tworzy, doświadcza i odkrywa, a teraz także promuje! Świeżo upieczona absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, która nabyte umiejętności wykorzystuje obecnie w marketingu. Dużo podróżuje i rozmawia z lokalnymi mieszkańcami, co uświadomiło jej, jak wiele przejmujących historii w sobie kryją. Przygodę z crowdfundingiem zaczęła od praktyki, kiedy za jego pośrednictwem zebrała środki na podróż maluchem dookoła Europy. Odnajduje się w pracy z ludźmi i choć sama dużo mówi, wysłucha każdego!
Top