Jesteś tutaj
Strona główna > Felieton > V. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

V. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

foto. Jagoda Lasota

Już dawno nie przeżyłam tak inspirującego weekendu. Największe stężenie kreatywności i pasji do podróżowania na metr kwadratowy. Rekordowa frekwencja, wspaniała, przyjazna atmosfera, przeogromna dawka niesamowitych historii z podróży, wspomnień, wzruszeń, wiedzy i doświadczeń, zawartych aż w 21 prelekcjach, poprowadzonych przez 27 zapalonych podróżników. Tutaj liczą się podróże małe i duże, przez 7 kontynentów, na koniec świata i krok dalej, a także nasze lokalne, swojskie, po Polsce. Wszystko to podczas Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.

W trakcie Festiwalu odbywał się Konkurs o Złoty ślad oraz konkurs fotograficzny. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej, zdaniem publiczności, prezentacji. W tym roku Konkurs został podzielony na dwie części: Polska i Świat. Nowa kategoria powstała z potrzeby pokazania, że Polska również jest na swój sposób egzotyczna, magiczna i piękna – trzeba tylko otworzyć oczy i umysł na skarby, które skrywa. Pierwsze miejsce zdobył Adam Szostek, który podczas prelekcji „Longandroll – reaktywacja” 1000 km na desce przez Malezję” opowiedział o wyprawie, podczas której spał w meczetach, uciekał przed małpiszonami, pił najlepszą herbatę na świecie, a przede wszystkim uczył jeździć na desce: dzieci, dorosłych, a nawet tybetańskich mnichów. Z kolei pierwsze miejsce w kategorii Polski zdobyła Anita Demianowicz, która objechała Polskę dookoła na rowerze.

Kolory Deszcza – Birma

Mnie najbardziej podobało się wystąpienie Grzegorza Ozimińskiego i Maćka Stromczyńskiego, którzy przeszli szlak Pacific Crest Trail i są za tę wyprawę nominowani przez National Geographic za podróż roku 2016 (głosować na nich możecie TUTAJ), ale nie jestem za grosz obiektywna, bo to moi Projektodawcy! 😉

I właśnie także z tego powodu, Festiwal był dla mnie podwójnie wyjątkowy. Mogłam w końcu poznać niektórych moich Projektodawców osobiście: chłopaków, którzy przeszli PCT, zakręconą ekipę Auto Stop Race, która wkrótce startuje z kolejną kampanią oraz zobaczyć na żywo pięknie oprawioną książkę Kolory Deszcza – Birma, która została u nas wydana. Mogłam wysłuchać prelekcji, kibicować w konkursie i porozmawiać pierwszy raz twarzą w twarz, a nie drogą elektroniczną.

 

Od lewej: Ekipa Auto Stop Race oraz Grzegorz Ozimiński i Maciek Stromczyński z Pacific Crest Trail

Wszystkich nagrodzonych prelegentów oraz prace fotograficzne znajdziecie TUTAJ

A na relację fotograficzną z Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń zapraszam TU

Do zobaczenia za rok!

Komentuj
Magdalena Komur
Od 2016 roku opiekunka projektów crowdfundingowych w Polak Potrafi. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prywatnie miłośniczka teatru.
Top