Jesteś tutaj
Strona główna > Felieton > Dzień Wynalazków na Politechnice Krakowskiej

Dzień Wynalazków na Politechnice Krakowskiej

DW

3 marca na kampusie Politechniki Krakowskiej miała miejsce trzecia edycja Dnia Wynalazków – wydarzenia organizowanego przez INTECH PK.

Cel wydarzenia to przede wszystkim upowszechnienie nowatorskich projektów technologicznych. To także okazja, aby zapoznać się z najciekawszymi wynalazkami z kraju, poznać twórców oraz ekspertów i dowiedzieć się, jak wprowadzić pomysł na rynek.

Jako że w PolakPotrafi.pl zajmuję się między innymi projektami technologicznymi, reprezentowałam nasz zespół jako ekspert podczas wydarzenia.
Twórcy zaprezentowali wiele wynalazków, między innymi inteligentny inhalator dla astmatyków. Zaciekawił mnie również projekt Wojciecha Wodo z Politechniki Wrocławskiej. Wojtek jest członkiem zespołu Space Is More, który zrealizował kampanię na PolakPotrafi.pl. O tym jak ta ekipa realizuje projekty pisałam już tutaj.
Tym razem, Wojtek wraz ze swoim zespołem pracuje nad biometrią sposobu pisania na klawiaturze. Okazuje się, że tak jak charakter pisma, styl pisania na klawiaturze jest unikatowy. Dzięki specjalnej nakładce opracowanej przez twórców, komputer może nas identyfikować po sposobie pisania.

Podczas Dnia Wynalazków oprócz ich prezentacji, miała miejsce sesja speed – datingu oraz panel dyskusyjny. Speed – dating umożliwił bezpośrednie rozmowy między wynalazcami oraz ekspertami. Z kolei panel dyskusyjny „Zabezpiecz i sprzedaj swój pomysł” przybliżył dostępne możliwości ochrony własności intelektualnej i najskuteczniejsze sposoby komercjalizacji wynalazków. Organizatorzy zaprosili do udziału również m.in. fundusze Innoventure oraz YouNick.

Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok! 😉

Komentuj
Magdalena Komur
Od 2016 roku opiekunka projektów crowdfundingowych w Polak Potrafi. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prywatnie miłośniczka teatru.
Top