Jesteś tutaj
Strona główna > Projekty > Jak Dodać Adnotacje Na YouTube

Jak Dodać Adnotacje Na YouTube

Najlepiej przygotowany projekt zakończy się niepowodzeniem, jeśli zaniedbany zostanie pewien istotny szczegół: komunikacja ze społecznością. Docierać do nich należy wszystkimi dostępnymi kanałami – informacja o projekcie powinna wyskakiwać z lodówki, jeśli macie taką możliwość. Social Media są sposobem komunikacji najczęściej wybieranym przez naszych projektodawców, dlatego cały czas staramy się, by stawał się on coraz bardziej skuteczny.

Nie wszyscy wiedzą, że PolakPotrafi.pl jako pierwszy pojawił się na liście polskich stron crowdfundingowych obsługiwanych przez YouTube – oznacza to, że w swoim wideo możesz zamieścić adnotację, która sprowadzi ludzi oglądających Twój filmik bezpośrednio do Twojego projektu. Użycie takiej opcji sprawia, że więcej osób na niego wchodzi, co skutkuje zwielokrotnieniem ilości wpłat. Żal nie wykorzystać takiej możliwości, prawda?

Jak to zrobić?

 

Krok 1 – dodaj swoje wideo na YouTube.

 

Krok 2 – Przejdź do Studia twórców i edytuj wideo, które będzie promowało Twoją kampanię.

1

Krok 3 – W panelu edycji wybierz zakładkę „Karty”.

2

Krok 4 – Wybierz opcję „Dodaj kartę”.

3

Krok 5 – Z dostępnej listy wybierz opcję „Link”.

4

Krok 6 – Dodaj link do swojego projektu na PolakPotrafi.pl.

5

Krok 7 – Dodaj tytuł karty, wezwanie do działania, które zachęci do kliknięcia oraz tekst zajawki.

6

Krok 8 – Wybierz na linii czasu moment, w którym użytkownik dostanie powiadomienie o możliwości wsparcia Twojego projektu.

7

Krok 9 –  mocno promuj swój projekt i patrz jak rośnie licznik wsparcia!

 

To wszystko! Prawda, że proste? Adnotacja ustawiona w odpowiednim momencie na odpowiednim wideo może zdziałać cuda! Nie zapomnij ustawić jej w swoich filmach!

 

Komentuj
Magdalena Komur
Od 2016 roku opiekunka projektów crowdfundingowych w Polak Potrafi. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prywatnie miłośniczka teatru.
Top