Jesteś tutaj
Strona główna > Ogólne > CrowdUp! Festiwal Finansowania Społecznościowego – relacja

CrowdUp! Festiwal Finansowania Społecznościowego – relacja


Chociaż trudno w to uwierzyć, CrowdUp! Największy w Polsce Festiwal Crowdfundingu, już za nami! Co 24 września działo się w przepięknych przestrzeniach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu? Tego dowiecie się z poniższej relacji.


DZIĘKUJEMY!
CrowdUp! w liczbach

Jeśli zastanawiacie się, ile atrakcji można zmieścić w jeden dzień, odpowiadamy – dużo!  CrowdUp! to aż:

  • 6 warsztatów (crowdfunding, Design Thinking, Brand24, crowdfunding udziałowy, AMS, Oktawave),
  • 4 panele dyskusyjne (podróżniczy, literacki, sharing economy, NGO),
  • 5 pokazów filmowych (Gottland, Las, 4 rano, Iron Cloud, Mnich z morza, Circus Maximus),
  • 4 strefy tematyczne (podróżnicza, technologiczna, relaksu i dziecka),
  • 1 spektakl teatralny (Grupa Teatralna Wikingowie: ,,Powrót Wikingów”),
  • 1 uroczysta gala,
  • 1 koncert (PPNOU).

Ideą wydarzenia było zebranie w jednym miejscu społeczności crowdfundingu w Polsce – osób, które tworzą projekty i je wspierają, specjalistów/tek i wszystkich tych, którzy finansowanie społecznościowe już znają lub dopiero chcą poznać. Wszystkie aktywności, w których można było wziąć udział podczas wydarzenia były nie tylko związane z crowdfundingiem, ale przede wszystkim z samą platformą PolakPotrafi.pl. Jak to wyglądało w praktyce?

Osoby, które miały u nas projekty zaprosiliśmy między innymi do paneli dyskusyjnych, a z ekspertami/tkami z zakresu crowdfundingu, sharing economy, marketingu, monitorowania Internetu i wielu innych dziedzin odbyły się warsztaty.

Panel NGO z udziałem m.in. inicjatyw, które finansowały się na PolakPotrafi.pl.

Warsztat Design Thinking
Warsztaty Design Thinking, przeprowadzone przez Magdalenę Szewciów i Martynę Markiewicz. fot. Patryk Szymkowiak

W strefie podróżnika, którą można było podziwiać na Dziedzińcu Różanym, zgromadziliśmy samochody, które dzięki wsparciu społeczności objechały cały świat oraz bolid zasilany energią społeczną – dzieło niesamowitej ekipy Lodz Solar Team.

Auta podróżnicze i bolid zasilany energią słoneczną! fot. Jedziemy po Wolność
Auta podróżnicze i bolid zasilany energią słoneczną! fot. Jedziemy po Wolność

Oprócz strefy podróżniczej, osoby, które interesuje technologia, miały szansę porozmawiać o innowacyjnych rozwiązaniach, takich jak na przykład SolarBoard, czyli longboard zasilany energią słoneczną, designerski rower Kosynier, czy Teenbot, dzięki któremu dzieci w łatwy sposób uczą się podstaw programowania.

Filip Miazek i jego projekt – Nowatorski longboard zasilany panelami słonecznymi! fot. Patryk Szymkowiak

 

LROOM-118
Kosynier – przepiękny rower elektryczny. fot. Patryk Szymkowiak

 

LROOM-42
Był z nami także Teenbot! fot. Patryk Szymkowiak

Po ogromnej dawce wiedzy – czas na rozrywkę! Część artystyczna rozpoczęła się spektaklem ,,Powrót Wikingów”, Grupy Teatralnej Wikingowie, w skład które wchodzą osoby bezdomne i która w 2014 roku z powodzeniem przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na PolakPotrafi.pl.

LROOM-152
Grupa Teatralna Wikingowie w akcji! fot. Patryk Szymkowiak

Podczas CrowdUp! na uroczystej gali po raz drugi w historii istnienia portalu rozdaliśmy statuetki dla najlepszych projektów w aż 6 kategoriach. ,,Projekt Wszechczasów” wybierali internauci, pozostałych zwycięzców typowaliśmy my, czyli ekipa portalu. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

LROOM-228
Tomasz Kozłowski, pomysłodawca charytatywnego projektu 4F48, odbiera nagrodę w kategorii ,,Charity Hero”. fot. Patryk Szymkowiak

Po wręczeniu nagród, mnóstwie ciepłych słów i uścisków – czas na dalszą zabawę! Tę zapewniła nam PPNOU, czyli Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, która swoją debiutancką płytę wydała dzięki wpłatom 230 wspierających.

LROOM-4
Ogromna dawka humoru i dobrej muzyki – wprost od PPNOU! fot. Patryk Szymkowiak

Jak się zapewne domyślacie, nie sposób w krótki i przystępny sposób zaprezentować Wam wszystkiego, co działo się podczas CrowdUp! – mamy jednak nadzieję, że ta krótka relacja będzie świetną pamiątką dla tych, którzy byli z nami i dowodem na to, że osoby, którym nie udało się dotrzeć – koniecznie muszą spotkać się z nami za rok!

Dziękujemy wszystkim za to, że byliście z nami!
Szczególne podziękowania kierujemy także do naszych partnerów i patronów medialnych.

Patronat medialny: Newsweek Polska, Gazeta Wyborcza Poznań, Radio ESKA
CrowdUp! został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania
Partnerzy: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Nationale-Nederlanden, FSG, monetivo.com, Brand24, Poznaj Świat miesięcznik, Polak Pomaga, Hotel Mercure, Oktawave, Przypinka.pl, AMS, Chocolissimo Polska, Hotel Andersia.

No i oczywiście – do zobaczenia za rok!

Komentuj
Julia Brudło
Tworzy, doświadcza i odkrywa, a teraz także promuje! Świeżo upieczona absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, która nabyte umiejętności wykorzystuje obecnie w marketingu. Dużo podróżuje i rozmawia z lokalnymi mieszkańcami, co uświadomiło jej, jak wiele przejmujących historii w sobie kryją. Przygodę z crowdfundingiem zaczęła od praktyki, kiedy za jego pośrednictwem zebrała środki na podróż maluchem dookoła Europy. Odnajduje się w pracy z ludźmi i choć sama dużo mówi, wysłucha każdego!
Top