Jesteś tutaj
Strona główna > Wyróżnione > Ksenofobii mówimy nie, czyli dlaczego odrzuciliśmy projekt ,,Bitwa o Polskę”

Ksenofobii mówimy nie, czyli dlaczego odrzuciliśmy projekt ,,Bitwa o Polskę”

spolecznosc

,,Bitwa o Polskę – patriotyczna gra planszowa” to projekt, który przez kilka ostatnich dni nie schodził z ust ludzi skupionych wokół crowdfundingu. Jak zapewne wiecie, my, jako ekipa portalu, nie opublikowaliśmy go na platformie PolakPotrafi.pl. I to nie z powodu kontrowersji, bo te pojawiają się w przypadku wielu inicjatyw i często działają na ich korzyść, a sygnałów, które docierały do nas z różnych stron, informujących o tym, że treści zawarte w grze są ksenofobiczne i nawołują do nienawiści. Z drugiej strony, mieliśmy świadomość, że wokół gry zgromadziło się także grono jej zwolenników, którzy, jak wiadomo, czekali na możliwość wsparcia. Nie chcieliśmy więc odrzucić projektu bez wytłumaczenia, chociaż, zgodnie z naszym regulaminem, mogliśmy to zrobić. Crowdfunding to przede wszystkim tworząca go społeczność, nie dziwi więc fakt, że to właśnie ją postanowiliśmy spytać o opinię! Zgodnie z obietnicą, poniżej przedstawiamy Wam wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy na grupie 131 najbardziej aktywnych użytkowników i użytkowniczek platformy PolakPotrafi.pl.

 

1

Czy według Ciebie projekt ,,Bitwa o Polskę” powinien zostać opublikowany na portalu?

 

Poniżej znajdziecie wszystkie opinie osób, które opowiedziały się za niepublikowaniem projektu oraz zgodziły się na umieszczenie ich treści w artykule:

wyniki tura 1 gotowe

wyniki tura 2wyniki tura 4

wyniki tura 6 gotowe

wynikii tura 3

Tego, że na PolakPotrafi.pl projekty są różnorodne, nikomu chyba tłumaczyć nie trzeba. Ponad 1500 udanych kampanii w 20 kategoriach daje polskiej społeczności ogromne pole do tego, aby finansować kreatywne pomysły. Różnorodności, kontrowersji, odmienności – mówimy tak, rasizmowi, ksenofobii i nienawiści – stanowcze nie! Szersze wytłumaczenie całej sytuacji znajdziecie w naszym oświadczeniu.

Dziękujemy wszystkim osobom za wzięcie udziału w ankiecie – to dzięki Waszemu zaangażowaniu polski crowdfunding rośnie w siłę!

Komentuj
Julia Brudło
Tworzy, doświadcza i odkrywa, a teraz także promuje! Świeżo upieczona absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, która nabyte umiejętności wykorzystuje obecnie w marketingu. Dużo podróżuje i rozmawia z lokalnymi mieszkańcami, co uświadomiło jej, jak wiele przejmujących historii w sobie kryją. Przygodę z crowdfundingiem zaczęła od praktyki, kiedy za jego pośrednictwem zebrała środki na podróż maluchem dookoła Europy. Odnajduje się w pracy z ludźmi i choć sama dużo mówi, wysłucha każdego!
Top