Jesteś tutaj
Strona główna > Projekty > Jak przełamać zastój w projekcie?

Jak przełamać zastój w projekcie?

Początek i koniec trwania projektu cechuje wzmożony ruch i zainteresowanie. Co zrobić, jeśli Twoje starania o wsparcie są nieskuteczne lub projekt się zatrzymał? Poniżej znajdziesz 15 wskazówek, zadań, które pomogą pokonać zastój w projekcie.

1. Dodaj aktualność do projektu. Oczywiście nie chodzi o codzienne spamowanie (do tego lepiej sprawdzi się FB), lecz informowanie o najważniejszych zmianach/nowościach w projekcie.

2. Przemyśl i przeanalizuj dotychczasowe działania i otrzymane informacje zwrotne. Może warto zmodyfikować opis, doprecyzować cel. 

3. Dodaj wizualizacje nagród. 

4. Dodaj nową nagrodę i poinformuj społeczność – dobrze byłoby, gdyby była limitowana, ciekawa i dedykowana tylko kampanii crowdfundingowej! 

5. Porównaj listę kontaktów sprzed akcji z listą wsparć. Napisz wiadomości prywatne do osób, które jeszcze nie wsparły, a deklarowały to przed startem kampanii.  

6. Zobacz, które media poinformowały o projekcie. Do tych, które jeszcze nic nie napisały/powiedziały, wyślij ponownie notatkę prasową.

7. Jeśli masz taką możliwość, ogłoszenie ciekawego partnerstwa jest dobrym pomysłem. 

8. Zrób listę dziennikarzy z Twojej dziedziny, wyślij do nich informacje, znajdź ich na twitterze, tweetnij do nich!

9. Być może wsparcie promocyjne ze strony influencera byłoby możliwe – spróbuj znaleźć kontakt do takiej osoby, czasem wystarczy nawet Twitter.

10. Wypuścić nowy filmik w kampanii oraz w social media – osobisty apel do społeczności, film sprawdza się do tego najlepiej! Wrzuć promocję tego wideo na facebook do osób o odpowiednich zainteresowaniach. Często nawet minimalny budżet pomaga, wideo świetnie się rozchodzi!

11. Zorganizuj w najbliższym czasie wydarzenie związane ze swoim projektem, wyjdź do offline i spotkaj się z ludźmi, którzy są zainteresowani projektem. 

12. Wykorzystaj wszystkie kanały społecznościowe, Twitter, Facebook.

13. Znajdź innych projektodawców na PolakPotrafi.pl z Twojej dziedziny i poproś ich o wrzucenie do siebie informacji w Projekcie (aktualność), na fb itd  – najlepiej po dodaniu jakiejś nowej, ekstra nagrody.

14. Przejrzyj inne projekty z PolakPotrafi.pl – z Twojej dziedziny – może znajdziesz inspirację.

15. Przejrzyj naszego bloga: https://blog.polakpotrafi.pl/

Masz dodatkowe pytania? Czekam na kontakt: magdalena@polakpotrafi.pl

Komentuj
Magdalena Komur
Od 2016 roku opiekunka projektów crowdfundingowych w Polak Potrafi. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prywatnie miłośniczka teatru.
Top