Jesteś tutaj
Strona główna > Nowości > Otworzyliśmy swój sklep!

Otworzyliśmy swój sklep!

Zajmujemy się crowdfundingiem najdłużej w Polsce. W ciągu 8 lat, przez nasze ręce przeszło ponad 4000 projektów. Obserwowaliśmy bolączki i potrzeby naszych projektodawców. Wiemy też, jak wygląda praca nad projektem od każdej strony (przeprowadziliśmy własną zbiórkę na organizację naszego festiwalu CrowdUp!). Przygotowanie i prowadzenie projektu, wymaga czasu i pracy. Często powtarzamy, że nie można być Alfą i Omegą i zająć się absolutnie wszystkim, bo projekt traci na jakości, a Ty zyskujesz nieprzespane noce i worki pod oczami. Tak powstał pomysł stworzenia sklepu z usługami, szytymi na miarę najlepszych projektów crowdfundingowych!

Co znajdziesz w sklepie?

Nasze usługi podzieliliśmy na 3 kategorie, dostosowane do fazy projektu. Są to przygotowanie projektu, promocja projektu przed publikacją oraz promocja trwającego projektu.

Przygotowanie projektu

W tej kategorii znajdziesz usługi, dzięki którym Twój projekt będzie przygotowany na mistrzowskim poziomie. Poniżej przedstawiamy szczegółowe opisy poszczególnych usług.

Analiza porównawcza kampanii crowdfundingowych. Najwięcej uczymy się na własnych błędach. Pomyślmy jednak, o ile świat byłby piękniejszy, gdybyśmy mogli uniknąć błędów, które już ktoś popełnił i czerpać inspirację z sukcesów! Dlatego też, wykonamy dla Ciebie profesjonalną kompleksową analizę porównawczą projektów podobnych do Twojego i przedstawimy rekomendacje. Weźmiemy pod uwagę wszystkie najistotniejsze czynniki, m.in., budżet, czas trwania kampanii, czy grupy docelowe.

Grupy docelowe dla Twojego projektu. To bardzo ważny element kampanii crowdfundingowej. Nawet najlepszy projekt może nie osiągnąć sukcesu, jeśli nie będziesz wiedzieć, do kogo go kierujesz. Przeanalizujemy Twój projekt i pomożemy Ci określić grupy odbiorców, potencjalnie zainteresowanych wsparciem Twojej inicjatywy lub podpowiemy, czy idziesz w dobrym kierunku.

Harmonogram projektu crowdfundingowego. To niezwykle istotne, aby wiedzieć co, gdzie i kiedy zrobić, aby zmaksymalizować szansę Twojego projektu na powodzenie. Jeżeli planowanie sprawia Ci trudność, wybierz tę usługę. Opracujemy harmonogram dedykowany Twojej kampanii i damy wskazówki, co jest najważniejsze na każdym etapie jej trwania.

Landing page dla Twojego projektu. Masz pomysł i wiesz, że chcesz go sfinansować za pomocą crowdfundingu, ale nie wiesz, jaki będzie odbiór lub nie masz społeczności? Chętnie stworzymy landing page, czyli stronę zapowiadającą projekt, której celem jest zebranie maili od osób potencjalnie zainteresowanych wsparciem Twojego projektu. Na tej podstawie, możesz oszacować ilość wspierających oraz grupy docelowe, a także zmodyfikować pomysł, by jeszcze lepiej spełniał oczekiwania odbiorców.

Newsletter zapowiadający projekt. Jeśli Twój projekt czeka na publikację lub promujesz landing page i chcesz dotrzeć do większej liczby osób zainteresowanych crowdfundingiem, wybierz tę usługę! W naszej bazie mamy zapisanych ponad 60 000 osób. Przygotujemy treść, grafikę i roześlemy newsletter. Tę usługę znajdziesz również w kategorii promocji projektu przed publikacją.

Opracowanie graficzne kampanii crowdfundingowej. Opracowanie graficzne projektu to element, który jest najczęściej zaniedbywany przez projektodawców. Oprawa graficzna to kwestia, na którą każdy nieświadomie zwraca uwagę. Ściana tekstu jest nieczytelna i łatwo można pomiąć ważne informacje. Warto oddzielić poszczególne sekcje tekstu graficznymi nagłówkami, przedstawić w ciekawy sposób nagrody, czy budżet. Jeżeli Twój zespół projektowy nie zawiera grafika, nasz grafik chętnie wypełni tę lukę.

Konsultacje. To jedyna usługa, która pojawia się w każdej kategorii. Konsultacja ze specjalistą jest bardzo ważna w każdej fazie projektu. Przez godzinę możesz nas zapytać, o co tylko chcesz, a my podzielimy się naszą wiedzą. Forma konsultacji jest elastyczna, możemy się spotkać, zdzwonić lub spisać.

Promocja projektu przed publikacją

Życie projektu nie zaczyna się z chwilą jego publikacji. Pierwsze kilka dni po publikacji jest kluczowe dla dalszego trwania i sukcesu projektu. Dlatego też, powinno się dotrzeć do potencjalnych wspierających wcześniej, by byli gotowi na jego wsparcie. W tej kategorii znajdziesz usługi, które pomogą społeczności poznać Twoją inicjatywę, zanim wystartuje na dobre. Oprócz znanych z poprzedniej kategorii konsultacji, czy newslettera, przygotowaliśmy ofertę stworzenia paczki prasowej, czy promocji w naszych social mediach. Szczegóły poniżej.

Paczka prasowa dla Twojej kampanii crowdfundingowej. Media pozwalają dotrzeć z projektem do szerokiego grona odbiorców. Jednak, aby zdecydowały się udostępnić Twoją inicjatywę, muszą być przekonane, że Twój projekt jest wart uwagi. Przygotujemy dla Ciebie paczkę prasową, w której znajdziesz m.in., chwytliwą notkę prasową, czy obrandowane grafiki promujące projekt.

Promocja projektu w social mediach PolakPotrafi.pl. Z przyjemnością dzielimy się informacjami o nowych inicjatywach. Nasze kanały social media zgromadziły wokół siebie ponad 55 000 fanów. Jeśli chcesz, aby Twój projekt pojawił się na naszym Facebooku, Instagramie oraz Instastory, ta usługa jest dla Ciebie! Tę usługę znajdziesz również w kategorii promocji trwającego projektu.

Promocja trwającego projektu

Promocja projektu, to wiele pracy. Zaangażowanie przynosi jednak wymierne efekty. Aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, należy promować projekt wieloma kanałami. Wiemy, jak skutecznie promować projekt i jakie działania przynoszą najlepsze efekty, dlatego oprócz opisanych powyżej konsultacji, newslettera, promocji w naszych social mediach, czy stworzenia paczki prasowej, przygotowaliśmy 2 kolejne usługi. Poniżej szczegółowe informacje.

Wysyłka paczki prasowej do bazy mediów. Tak, jak pisaliśmy wcześniej, media to bardzo ważny element promocji projektu crowdfundingowego. Przez 8 lat funkcjonowania zbudowaliśmy bazę kontaktów medialnych, do których możemy rozesłać informację o Twoim projekcie.

Twój projekt na sliderze na stronie głównej PolakPotrafi. Pierwszym elementem widocznym po wejściu na główną stronę naszego portalu jest slider. Zamieszczone na nim projekty od razu rzucają się w oczy, a specjalny przycisk prowadzi bezpośrednio na stronę projektu. Znalezienie projektu wartego wsparcia nigdy nie było prostsze!

A dodatkowo…

Jeżeli organizujesz wydarzenie i chcesz, aby w harmonogramie pojawił się warsztat lub prelekcja o crowdfundingu, to jesteś w dobrym miejscu! Mieliśmy okazję występować jako prelegenci i prelegentki na wielu wydarzeniach i robimy to zawodowo! Chętnie Was odwiedzimy i podzielimy się naszą wiedzą. Charakter spotkania dostosowujemy do Waszych potrzeb, może to być np. wykład, panel dyskusyjny, czy warsztat.

Dlaczego warto?

Stworzyliśmy pierwszy w Polsce portal finansowania społecznościowego, znamy więc crowdfunding od podszewki. Lepszych specjalistów od crowdfundingu nie ma!

Do każdego przedsięwzięcia podchodzimy bardzo sumiennie, dlatego nasz sklep został sprawdzony i otrzymał certyfikat dbałości o prawa konsumenta.

Chcemy, aby każdy projekt odnosił sukces, dlatego chętnie podzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem. Pomożemy przygotować i przeprowadzić projekt na każdym jego etapie. Odpowiemy na pytania, przeanalizujemy Twój projekt lub skonsultujemy pomysł – w zależności od Twoich potrzeb!

Komentuj
Magdalena Komur
Od 2016 roku opiekunka projektów crowdfundingowych w Polak Potrafi. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prywatnie miłośniczka teatru.
Top